Юридична допомога

ruua 044 239-11-68/89
096 035-22-77
Замовити дзвінок

Беремося за те, що зробимо

Наші послуги

Реєстрація друкованого засобу масової інформації

Якщо виникло бажання зареєструвати друкований засіб масової інформації (далі – ЗМІ) необхідно попередньо ознайомитись з переліком законодавчих актів, які регулюють питання створення (реєстрації) та діяльності друкованого ЗМІ.

 

Основними законодавчими актами є:

  • Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»;
  • Постанова КМУ «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» від 17.11.1997 р. № 1287;
  • Наказ Міністерства юстиції України від 21.02.2006 року № 12/5 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні та Положення про державну реєстрацію інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності».

 

Ознайомившись з вищевикладеними вимогами законодавства можна виділити етапність створення друкованого ЗМІ.

Питання створення друкованого ЗМІ пов’язано, перш за все, з питаннями державної реєстрації.

 

Державна реєстрація друкованих ЗМІ залежно від сфери розповсюдження здійснюється такими реєструвальними органами:

  • загальнодержавної, регіональної (дві і більше областей) та/або зарубіжної сфери розповсюдження - Державною реєстраційною службою України;
  • місцевої сфери розповсюдження - реєстраційними службами Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі.

 

Засновниками друкованого ЗМІ можуть бути як юридичні особи/фізичні особи підприємці, так і фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства).

 

Вирішивши для себе питання щодо кола осіб (засновників) друкованого ЗМІ та сферою розповсюдження необхідно подати заяву до органу реєстраційної служби, в якій зазначається інформація щодо виду видання, назви видання, мови видання тощо.

 

У випадку прийняття реєстраційною службою позитивного рішення щодо реєстрації друкованого ЗМІ засновником сплачується реєстраційний збір за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ. При цьому, розмір збору коливається від 14 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та залежить від сфери розповсюдження та характеру друкованого ЗМІ.

 

Вартість послуги щодо реєстрації друкованого ЗМІ становить 1 200,00 грн.

Окремо підлягають сплаті послуги нотаріуса та державне мито за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ.

 

Юридична компанія "КФН" кваліфіковано надасть допомогу в реєстрації друкованого засобу масової інформації.

Відправте заявку
І ми безкоштовно відповімо на
Ваші запитання


Якщо Ваше питання не може чекати телефонуйте:
044 239-11-68/89, 096 035-22-77