Юридична допомога

ruua 044 239-11-68/89
096 035-22-77
Замовити дзвінок

Беремося за те, що зробимо

Наші послуги

Отримання дозволу на використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання природних ресурсів

Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів - це офіційний документ, який засвідчує право підприємств, установ, організацій, громадян на використання конкретних природних ресурсів у межах затверджених лімітів. Видача дозволу на використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання природних ресурсів встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення».     

 

Це Положення визначає порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, крім лісових і водних, підприємствам, установам, організаціям і громадянам.     

 

До природних ресурсів, на які видається дозвіл на спеціальне використання, належать:

- природні ресурси континентального шельфу та виключної(морської) економічної зони;

- тварини, в тому числі риби,  водні  безхребетні  та  морські ссавці,  які  перебувають  у  стані  природної волі,  а також інші об'єкти  тваринного  світу,  віднесені   до   природних   ресурсів загальнодержавного значення;

- природні  ресурси   в    межах    території    та    об'єктів природно-заповідного  фонду  загальнодержавного  значення;

- види тварин і рослин, занесені до Червоної книги України;

- корисні копалини, за винятком загальнопоширених;

- природні ресурси місцевого значення;

- природні  рослинні  угруповання,  занесені  до  Зеленої книги України.

 

Видача дозволів на спеціальне використання природних ресурсів здійснюється: Мінприроди, органами Укрдержрибгоспу, органами Держкомлісгоспу, користувачами мисливських угідь та місцевими радами за погодженням з Мінприроди, а в разі видачі дозволів на використання ресурсів тваринного світу також за погодженням  з  органами  Держкомлісгоспу.      

 

Для отримання дозволу на  спеціальне  використання природних ресурсів  заявник має надати клопотання (заявку) з обґрунтуванням потреби в цих ресурсах.     

 

Клопотання щодо видачі дозволу на спеціальне використання природних  ресурсів, за винятком об'єктів тваринного світу, віднесених  до  природних  ресурсів  загальнодержавного  значення, погоджується з відповідною місцевою радою, власником або постійним користувачем цих природних ресурсів. Для отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів клопотання погоджується також з відповідними державними органами, а саме:

- у  разі використання ресурсів тваринного світу, в тому числі рибних запасів та інших об'єктів водного промислу – з Державним департаментом ветеринарної медицини, а у разі використання цих ресурсів з  метою одержання лікувально - технічної сировини - також з органами МОЗ;

- у разі спеціального використання рибних запасів та інших об'єктів водного  промислу загальнодержавного значення, за винятком їх промислового добування, а також любительського та спортивного рибальства, яке здійснюється у порядку спеціального використання – з Мінприроди.

- у разі користування гідромінеральними ресурсами, а також при видачі гірничих відводів на розробку мінеральних ресурсів – з Держгірпромнагляді.

Орган, який видає дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів, може зажадати від заявника у разі необхідності додаткового погодження даного клопотання (заявки) з іншими заінтересованими міністерствами і відомствами.

 

Юристи компанії «КФН» допоможуть підготувати та оформити необхідні документи для отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів та допоможуть у проходженні отримання дозволу та представлять Ваші інтереси у відповідних органах.

Відправте заявку
І ми безкоштовно відповімо на
Ваші запитання


Якщо Ваше питання не може чекати телефонуйте:
044 239-11-68/89, 096 035-22-77