Юридична допомога

ruua 044 239-11-68/89
096 035-22-77
Замовити дзвінок

Беремося за те, що зробимо

Наші послуги

Яку організаційно-правову форму обрати? ТОВ або ПП?

Останнім часом більш популярною організаційно-правовою формою для реєстрації/створення бізнесу є «Товариство з обмеженою відповідальністю» (далі - ТОВ). Однак, так було не завжди.

 

Так, до 2011 року реєстрація «Приватного підприємства» (далі - ПП) була також популярна як і реєстрація ТОВ.

 

Такий інтерес до ПП пояснювався тим, що цій організаційно-правовій формі законодавець присвятив лише одну статтю Господарського кодексу України (ст. 113), в якій дано визначення поняттю «приватне підприємство».

 

Без уваги залишені питання з приводу розміру статутного капіталу ПП, порядку та строків його формування, кількості учасників, органів управління, порядку їх обрання і т.д. Всі перераховані вище питання прописувалися учасниками ПП самостійно.

 

Оскільки питання про первинні внески в майбутнє підприємство відіграє ключову роль, багато хто обирав саме ПП для ведення бізнесу, так як статутний капітал можна було прописати в розмірі 1 грн.

 

На відміну від ПП, «Товариству з обмеженою відповідальністю» завжди було приділено більше уваги з боку законодавця і порядок його реєстрації/створення мав відповідати вимогам Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України «Про господарські товариства».

 

Так, до 2009 року розмір статутного капіталу ТОВ повинен був становити суму, еквівалентну не менше 100 мінімальним заробітним платам. При цьому, до моменту реєстрації кожен з учасників ТОВ повинен був внести в статутний капітал не менше 50 % зазначеного в установчих документах внеску.

 

Пізніше, вимоги до мінімального розміру статутного капіталу змінилися, і для його формування досить було внести суму еквівалентну одній мінімальній заробітній платі.

 

На сьогоднішній день, реєстрація ТОВ стала ще більш спрощеною і тепер зареєструвати підприємство в цій організаційно-правовій формі так само легко, як і ПП. Із Закону України «Про господарські товариства» виключено вимогу про мінімальний розмір статутного капіталу, крім того, визначено, що останній повинен бути сформований до закінчення першого року з дня державної реєстрації ТОВ. Також збільшено розмір максимальної кількості учасників ТОВ. Тепер їх може бути до 100.

 

Таким чином, будь-яка грань між ПП та ТОВ стерта, і для створення нового підприємства, учасники все частіше обирають саме товариство з обмеженою відповідальністю.

 

Це пояснюється лібералізацією вимог до реєстрації ТОВ і тим, що ТОВ більш зрозуміла для контрагентів-нерезидентів.

Відправте заявку
І ми безкоштовно відповімо на
Ваші запитання


Якщо Ваше питання не може чекати телефонуйте:
044 239-11-68/89, 096 035-22-77